• שמריהו לוין 51 ירושלים
  • 02-671-5888
  • jbo@jbo.co.il
כרטיסים
In פסטיבל באך

פסטביל באך 2018

פסטיבל באך בירושלים הולך ומבסס את מעמדו כאירוע מוסיקלי מוביל וכמסורת ירושלמית המושכת קהל מרחבי הארץ. הפסטיבל, שנערך זו השנה השלישית בסמוך ליום הולדתו של יוהן סבסטיאן באך, יתפרס על פני חמישה ימים רוויים בקונצרטים, במופעים, בתערוכות ובהרצאות, המוקדשים למוסיקה של באך ולהשפעותיו מימיו ועד ימינו.

הפסטיבל, שייערך השנה בין ה-17 ל-21 במרץ 2018, הוקם על ידי תזמורת הבארוק ירושלים ומנהלה המוסיקלי דוד שמר, שמכהן כמנהלו המוסיקלי של הפסטיבל. מרבית הקונצרטים בפסטיבל יבוצעו על ידי התזמורת ונגנים מתוכה.

במרכז הפסטיבל עומד המגניפיקט של באך, שיבוצע תחת שרביטו של המנצח ונגן הוויולה דה גמבה הבלגי פיליפ פיירלו. בתכנית נשלב גם מגניפיקט מאת בנו של באך – קרל פיליפ עמנואל. תזמורת הבארוק ירושלים תבצע את היצירות ותארח ואת זמר הטנור הגרמני ריכרד רש ואת זמרי ססיליה – מקהלת סולנים בניצוחו של זמר הבריטון גיא פלץ. הקונצרטים יתקיימו בירושלים, בתל אביב ובחיפה (17-18-19.3).

הפסטיבל יציע 13 קונצרטים מגוונים שנעים מרסיטלים לכלים סולניים וקונצרטים קאמריים ועד לקונצרטים תזמורתיים רחבי ממדים. התזמורת תארח את כנר הבארוק הדגול דמיטרי סינקובסקי (רוסיה), שיחתום את הפסטיבל ברסיטל ובו הפרטיטות לכינור סולו מאת באך (21.3).