סדנת הבארוק ירושלים

דוד שמר – מנהל אמנותי
נתנאל פולק – אסיסטנט למנהל האמנותי

9-12.3.22 | 24.3.22

המרכז הירושלמי ללימודי המזרח הקרוב (האוניברסיטה המורמונית)


נעם שוס | כינור

נתנאל פולק | ויולה

אורית מסר יעקבי | צ׳לו

מארק גילנסון | קונטרבס

עדית שמר | חליל

טל לוין | אבוב

עינת קליצקי | חצוצרה


על הסדנה

תזמורת הבארוק ירושלים, מחלוצות הרכבי הבארוק בישראל, מעלה על נס את הכשרת דורות ההמשך של מבצעים מיודעים היסטורית בארץ, ומציעה מגוון פעילויות חינוכיות למוסיקאים צעירים. הסדנה הקרובה תהיה פתוחה לתלמידי תיכון מתקדמים ולסטודנטים, ותציע חשיפה לפרקטיקות הביצוע המיודע הסטורית הנהוגות כיום, הכוללות נגינה על כלים תקופתיים בכוונונים הסטוריים, בקיאות בתורות הקישוט והאילתור, העמקת יכולות הקריאה בתיווי עתיק, והקניית ידע היסטורי ותיאורטי הדרוש להתמקצעות במוסיקת הבארוק. 
בסדנה ינתנו כיתות אמן לכלי קשת וכלי נשיפה בהם התלמידים יעבדו על הרפרטואר הסולני שלהם מתקופת הבארוק. כמו כן יצוותו הסטודטים להרכבים קאמריים בגדלים שונים, ואף יתנסו בנגינה תזמורתית. הסדנה תכלול גם פעילות העשרה עם פסנתרנית הג'אז ענת פורט. התכנים יונחו על ידי הנגנים המובילים של התזמורת, כולם בעלי התמחות ממוסדות מהשורה הראשונה בעולם, כגון ה"סקולה קנטורום" באזל, הקונסרבטוריון המלכותי באמסטרדם, ובית הספר ג'וליארד בניו יורק. 
בתום הסדנה, הנערכת כחלק מפסטיבל באך בירושלים 2022, ייערך קונצרט מסכם בו ינגנו ההרכבים שיעבדו במהלכה. במסגרת היום המשלים של הסדנה, ב24.3, ישתתפו ההרכבים בכיתת אמן עם נגן הויולה דה גמבה והמנצח הבלגי הנודע פיליפ פיירלו, ולאחר מכן יקבלו כניסה בחינם להופעת התזמורת עם המתיאוס פסיון של באך, בניצוחו של פיירלו. 
הסדנה מיועדת לתלמידים ברמה כלית ואמנותית מתקדמת, עם זיקה למוזיקת הבארוק ולביצוע מיודע היסטורי. אין צורך בשליטה מוקדמת בכלי התקופה, וניתן להגיע עם הכלים (והקשתות) הרגילים. ככל שהתנאים יאפשרו, תינתן לתלמידים אפשרות להתנסות בנגינה על כלים תקופתיים, ולמעוניינים תוצענה אפשרויות של המשך התמקצעות בתחום.עלות הסדנה – 415 ש"ח לכל הימים.

תינתן אופציה להסעות בתוספת תשלום. *תאריך אחרון להרשמה: 13.2

מוזמנים ליצור קשר במייל לשאלות ובירורים

נדיה רז חכם – nadiarck@gmail.com


תנאי הרשמה:
ההשתתפות בסדנה מותנית בקבלה
ההשתתפות בסדנה מותנית בעמידה בהנחיות משרד הבריאות
ההשתתפות בסדנה מותנית בנוכחות מלאה בכל התאריכים (9-12.3, 24.3)