פסטיבל באך 2017

 

תזמורת הבארוק ירושלים בפסטיבל באך השני

המיסה הגדולה בניצוחו של אנדרו פארוט בירושלים, תל אביב, חיפה ובאר שבע, שם טוב לוי וקלייר מגנאג'י שרים באך, קונסורט ריצ'רקר מבלגיה, סימפוזיון באך בינלאומי

תזמורת הבארוק ירושלים חגגה את פסטיבל באך ה-2, במרכזו המיסה בסי מינור עם סולנים מעולים מישראל ומגרמניה ובניצוחו של אנדרו פארוט. קונסורט ריצ'רקר מבלגיה; שםטוב לוי וקלייר מגנאג'י; אנסמבל בארוקדה; האנסמבל הקולי החדש; תערוכת המיסה בסי מינור מבית באך באייזנך; סימפוזיון באך בינלאומי; קונצרטים, רסיטלים, בכורות ישראליות, מופע למשפחה, מופעי חוצות ועוד.

פסטיבל באך בירושלים נערך בשנית סביב תאריך הולדתו של יוהן סבסטיאן באך, בתאריכים ה 20-25  במרץ. מדובר ביוזמה והפקה של תזמורת הבארוק ירושלים בניהולו האמנותי של דוד שמר.

הפסטיבל ברובו נערך באולם ימקא ירושלים וחלק מן הקונצרטים התקיימו במרכז למוסיקה ובתאטרון ירושלים.

הקונצרט המרכזי של הפסטיבל  – המיסה בסי מינור בניצוחו של אנדרו פארוט ובהשתתפות זמרים מצוינים מהארץ ומהעולם. בוצע בירושלים, תל אביב, חיפה ולראשונה  גם בבאר שבע.

אירועים בולטים נוספים מהפסטיבל; אנסמבל ריצ'רקר (בלגיה) בתכנית של באך ובוקסטהודה,  קנטטות של באך עם זמרת הסופרן עינת ארונשטיין במסגרת קונצרט אתנחתא; סימפוזיון בינלאומי בנושא באך בהשתתפות אנדרו פארוט (בריטניה), דר' יורג האנסן (גרמניה); המנחה המוסיקלית בביצוע נגני תזמורת הבארוק; אנסמבל בארוקדה בתכנית באך וטלמן; רסיטל לשני צ'מבלי בביצוע דוד שמר ומרינה מינקין; הקונצרט לילדים "בום, טראח, באך" עם הליצן פיודור מקרוב ועוד. בנוסף, באכסדרת מלון ימקא תוצג תערוכה מבית באך באייזנך, התערוכה תהיה פתוחה לקהל הרחב ותכלול מפגשים מודרכים ללא עלות.

ביום הולדתו של המלחין, 21.3.2017 בה מלאו לו 332 שנים בדיוק. חגגה התזמורת  עם מגוון קונצרטים לציון יום ההולדת. באולם הקונסרבטוריון  הישראלי למוסיקה בתל אביב בוצע המיסה בסי מינור; והקונצרט "בום טראח באך" עם הליצן פיודור מקרוב אירח ללא תשלום ילדים שנולדו באותו היום.

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *